coronavirus

دو پزشک چینی مبتلا به کرونا پس از درمان، با مشکل جدیدی مواجه شدند. بر اساس اعلام رسانه‌ چینی CCTV، رنگ پوست این پزشکان به علت آسیب به کبد و عدم تعادل در هورمون‌ها سیاه شده است.

ابتلای این دو پزشک چینی، «یی فان» و «هو وایفنگ» به کرونا در تاریخ ۲۸ دی و هنگامی که در حال درمان بیماران در بیمارستان مرکزی ووهان بودند، تایید شد. به گفته رسانه چینی CCTV، این پزشکان به بیمارستان ریوی ووهان منتقل شدند و سپس دو بار دیگر نیز به بیمارستان‌های دیگری فرستاده شدند.

این دو پزشک درمان شده‌اند، اما با مشکل سیاه شدن پوست خود دست و پنجه نرم می‌کنند. رسانه دولتی چین اعلام کرده که کرونا باعث آسیب شدید به کبد این پزشکان و عدم تعادل در هورمون‌ها شده که در نتیجه، رنگ‌ پوست آن‌ها تغییر کرده و سیاه شده است. با وجود این اظهار نظر، یکی از پزشکانی که در فرایند درمان این بیماران نقش داشته، به این موضوع اشاره کرده که در زمان تجویز یک داروی خاص در اوایل دوره درمان، به تغییر رنگ پوست آن‌ها شک کرده بود.

از عجایب ویروس کرونا، تغییر رفتار این ویروس می باشد که باعث گیج شدن کارشناسان بهداشت جهانی شده است.

coronavirus

دکتر یی که یک متخصص قلب است، برای زنده ماندن به مدت ۳۹ روز از دستگاه اکسیژناسیون غشایی برون‌پیکری (ECMO) استفاده کرد. ECMO شبیه به دستگاهی است که برای عمل قلب باز مورد استفاده قرار می‌گیرد، این دستگاه خون را از بدن خارج کرده، دی ‌اکسید کربن آن را جدا می‌کند، گلبول‌های قرمز خون را اکسیژنه و سپس خون را به داخل بدن بازمی‌گرداند. یی در گفتگو با رسانه CCTV اعلام کرده:

«زمانی که برای اولین بار هوشیاری خود را بدست آوردم، مخصوصا موقعی که متوجه وضعیتم شدم، ترسیدم و اغلب کابوس می‌دیدم

هو که یک متخصص اورولوژی است، به مدت ۹۹ روز بستری بوده و هنوز به علت استفاده از ECMO در بین تاریخ‌ها ۱۸ بهمن تا ۳ فروردین، از نظر جسمانی بسیار ضعیف است. به گفته پزشک، هو از تاریخ ۲۳ فروردین توانایی تکلم پیدا کرده. پزشکان انتظار دارند رنگ پوست هو پس از بازگشت به وضعیت عادی، دوباره تغییر کند و عادی شود.

در این زمان حساس که با یک ویروس خطرناک روبه رو هستیم، بهترین کار مراقبت از خود و خانواده های مان بواسطه خارج نشدن از منزل (البته تا جایی که امکان داره) و بیرون نرفتن و انجام خرید ها بصورت اینترنتی هست.

این جمله معروف یک لحظه غفلت یک عمر پشیمانی اینجا هم درمورد ویروس کرونا به کار میاد.

یکی از بهترین کار ها در دوران قرنطینه و کرونا، آموزش مجازی هست. مثل یادگیری فتوشاپ یا طراحی سایت. پیشنهاد می کنم از آموزش های سایت وبمون استفاده کنید.