corona

گزارش یک راهکار جدید برای درمان خانگی کرونا کووید ۱۹

در گفت و گوی یک شبکه ماهواره ای با دکتر عباسی فوق تخصص ریه از امریکا، ایشان از دستاورد های جدید در رابطه با شناخت کرونا مطالب مهمی بیان کردند که خلاصه ای از نکات مهم این مصاحبه را در زیر برای شما آورده ایم:

اولا بر عکس آنچه که مردم تصور می کنند، ویروس کرونا یک ویروس جدید نیست! کرونا از سال ۱۹۶۰ میلادی شناخته شد. این ویروس انواع مختلفی دارد و هر نوع جدید آن بر اساس سال کشف شدنش نامگذاری می شود. بخاطر همین به این مدل ویروس کرونا، کووید ۱۹ گفته می شود. چون در سال ۲۰۱۹ شناخته شد.

corona

یک نکته اساسی و جدید در گفت و گو با این متخصص  ریه درباره ویروس کرونا وجود دارد و آن چیزی نیست جز گلوکز یا همان شکر!

پژوهشگران به تازگی دریافتند تکثیر ویروس کرونا به شدت به گلوکز وابسته است. این ویروس وقتی وارد محیط سلول می شود، در محیطی که گلوکز فراوانی وجود داشته باشد می تواند از این گلوکز ها تغذیه کند و به تکثیر و انتشار خود بپردازد. فکر می کنم متوجه شدید که میخواهم چه بگویم!

گلوکز (شکر) موتور محرک برای انتشار ویروس کرونا است!

بنابراین مبتلایان به ویروس کرونا اگر برای مدتی از غذا خوردن خصوصا از مصرف مواد قندی خودداری کنند، اتفاقی که می افتد به این شکل است:

بدن برای مدتی این مواد قندی را مصرف می کند، سپس وارد پروسه مصرف چربی های بدن (برای بقای سلول ها) می شود. در این زمان یک سری مواد شیمیایی به نام کیتون در بدن تولید می شود. فایده کیتون ها چیست؟ کیتون ها بسیار محیط نا ملایم و سختی را برای تکثیر ویروس کرونا به وجود می آورند و در نتیجه با جلوگیری از تکثیر ویروس کرونا، فرصت بیشتری را برای از بین بردن این ویروس برای بدن فراهم می کند و از زمین گیر شدن و از پا افتادن بدن جلوگیری می کند.

پس اگر خدای نکرده به ویروس کرونا مبتلا شدید بدن خود را با این دو نکته به بیابانی خشک برای کووید ۱۹ تبدیل کنید:

  • از خوردن مواد قندی پرهیز کنید. تا محیط نامناسبی برای تکثیر ویروس منحوس کرونا کووید ۱۹ ایجاد شود. (حتی اگر مبتلا به کرونا نشدید هم این نکته را رعایت کنید. بدنی که سرشار از گلوکز باشد محیط ایده آلی برای ویروس کرونا است.)
  • اگر مبتلا به کرونا شدید از غذا خوردن تا جایی که ممکن است خودداری کنید. مانند یک روزه دار عمل کنید. ساعات طولانی غذا نخورید تا بدن شما وارد مرحله کیتون سازی شود. (البته توجه به این نکته که قدرت بدن شما به چه میزان است در مدت زمان غذا نخوردن شما حایز اهمیت است. مثلا فردی ممکن است بتواند بدون مشکل تا دو روز چیزی نخورد، اما فردی دیگر ممکن است نهایتا بتواند تا ۲۰ ساعت از خوردن غذا خودداری کند. مهم این است که بدن خود را به مرحله کیتون سازی برسانید.)

و در آخر اینکه بهترین راه برای مبارزه با کرونا، مبتلا نشدن به آن است! مبتلا نشدن به کرونا هم راهکار ساده ای دارد:

از خانه بیرون نروید!