درباره وبمون

گروه آموزش معکوس وبمون

گروه آموزش معکوس وبمون در سال ۸۷ متولد شد و فعالیت خود را در زمینه برگزاری کلاس های آموزش طراحی گرافیکی در محیط ویندوز در فضای آموزشگاه آغاز نمود. پس از آن فعالیت این مجموعه رو به آموزش طراحی وب رفت و تا به امروز ادامه دارد. سال ۹۸ این مجموعه تصمیم به تغییر شیوه آموزش خود گرفت تا به کمک متد آموزش معکوس تحولی در سیستم آموزشی ایجاد کند. امیدواریم تا با یاری شما عزیزان در این مسیر به اهداف خود نائل آییم.
سید امیرحسین رضوی – مدیر گروه آموزش معکوس وبمون

آموزش معکوس چیست؟

متد آموزش معکوس یا Flipped Learning به سیستم آموزشی اطلاق که فرآیند آموزش از مدرسه یا آموزشگاه به خانه انتقال یابد، و فرآیند انجام تکالیف یا تمارین در مدرسه یا آموزشگاه صورت گیرد. جهت عملی شدن این سیستم می بایست زیرساخت هایی اعم اینترنت، رایانه و ابزار ساخت فیلم های آموزشی فراهم شود. فیلم ها توسط آموزشگر به کمک رایانه یا دوربین و محیط آموزشی تهیه شده و در فضای نت آپلود می شود. آموزنده موظف است بر اساس چارت آموزشی و در زمان های معین فیلم ها را از سایت آموزشگاه دانلود کرده و تماشا کند. پس از آن آموزنده در محیط آموزشگاه یا مدرسه به تمرین همان دروس و رفع اشکال خود به کمک آموزشگر می پردازد.
یکی از اهداف این متد تغییر وضعیت یاد دهی به یادگیری ست. راحت بودن فضای یادگیری (خانه و لباس راحتی)، امکان تکرار بی نهایت، بیشتر شدن زمان آموزش، امکان توقف آموزش و شروع مجدد از همان نقطه، عدم تکرار مطالب توسط آموزشگر در کلاس های مختلف، هماهنگ و یکپارچه بودن طرح درس در کلاس های متفاوت و… از مزایای این سیستم به شمار می روند.